גיזום עצים אומנותי- כיצד ומי עושה

גיזום עצים אומנותי
גיזום עצים אומנותי
גיזום עצים אומנותי

יש הרבה סיבות אפשריות לגיזום עצים, כאשר בחלק מהפעמים הוא נעשה מסיבות בטיחותיות כי הענפים עומדים לקרוס, בחלק אחר של הפעמים מדובר בענפים תקולים שפוגעים בעץ, אך ללא ספק הסיבה הכי מרשימה היא לצרכי נוי. גיזום עצים אומנותי היא תת ענף בעולם הגיזום וזה הזמן להבין למי היא נועדה ומי יכול לבצע אותה.

מהו גיזום עצים אומנותי?

כולנו אוהבים להיות מוקפים בצמחייה כי היא מכניסה הרבה חן לסביבה, וגורמת להכול להיראות יותר 'נושם'. עם זאת, צמחייה פרועה ולא מסודרת עלולה להיות מטרד אפילו גדול יותר מאשר חוסר בצמחייה. גיזום עצים אומנותי מיועד למטרה אחת בלבד: לסדר את העין עם עצים מסוגננים ומעוצבים. הגיזום יכול להיות לגדרות או בתור פסלים חיים ויש כמה דברים מעניינים שכדאי לדעת על התחום המרתק והמדויק הזה.

גיזום מדויק ויצירתי

  • גיזום עצים אומנותי יכול ליצור שלל עיצובים שמשתלבים בעסק ובבית. אחד השימושים הכי בולטים בגיזום אומנותי, הוא בגדר חיה. גדר חיה משמעותה גדר שעשויה מצמחים, כאשר אפילו עבודה יחסית בסיסית ביצירת צמחייה שנראית כמו גדר, יש צורך בדיוק רב. גיזום אחד לא במקום ויש צורך ליישר את כל המפלס כדי להקנות מראה הרמוני.
  • הגדר החיה יכולה לכלול גם אלמנטים עיצוביים מורכבים יותר כמו קונוסים או ריבועים, לפי דרישת הלקוח. כמובן שצריך לקחת הכל בערבון מוגבל כי לא כל גוזם יוכל לספק כל עיצוב ולכן יש צורך לבחור גוזם מקצועי ומיומן לפי סוג העבודה שאתם דורשים.
  • גיזום עצים אומנותי יכול להיות רלוונטי גם לעצים גדולים ולא רק לעצים קטנים או עלוות עצים. ניתן לעצב את ענפי העצים כך שייצור הצללה נעימה גם לעין וגם להרגשה כאשר ניתן להמשיך את ענפי העץ בכיוון הנדרש כדי להשלים עיצוב מסוים.

הגיזום הכי מורכב שיש

יחד עם גדר חיה וגיזום עצים לענפים משתלבים, יש התמחות הרבה יותר מדויקת שמטרתה ליצור פסל חי. פסלים אלו מורכבים משיח גדול שנגזמים בצורת איש, חיה ולעתים אף בצורת אותיות שיוצרות מילה מסוימת כמו שם של עיר. גיזום זה מדויק מאוד ומתבצע על ידי מומחים בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *