מהו גיזום עצים מקצועי

מהו גיזום עצים מקצועי
מהו גיזום עצים מקצועי
מהו גיזום עצים מקצועי

גיזום עצים יכולה להיות סוג של תחביב שהיא למעשה חלק כולל מגידול וטיפוח עצי נוי או עצי פרי בבית או בשדה שברשותכם. לעומת זאת, גיזום מקצועי נועד לפתור בעיות רבות ומורכבות, כמו למשל בעיות בטיחות או בעיות שבהן העץ נתקל בגידולים שאמורים לייצר רווח לבעליו. מהו גיזום מקצועי? מה הוא כולל? מתי צריך אותו?

מהו גיזום מקצועי ומה הוא כולל?

גיזום עצים מקצועי נעשה על ידי גוזם עצים מקצועי שלמד והוכשר לשם משימה זו. גיזום עצים מקצועי שונה מגיזום עצים חובבני בכמה פרמטרים כאשר הבולטים שבהם הוא סוג הגיזום, הציוד שמשומש במהלך הגיזום ומטרת הגיזום. אם יש לכם עץ נוי בגינה, תוכלו לרכוש מזמרה או מגזמת די פשוטות ותוכלו לעצב את העץ כמו שאתם רוצים, כאשר גם אם מדובר על עץ פרי תוכלו לקרוא באינטרנט כיצד ומתי לגזום אותו בצורה נכונה כדי להפיק ממנו יותר. עם זאת, גיזום מקצועי הכרחי בכמה מצבים.

מתי גיזום עצים מקצועי הכרחי?

  • גוזם עצים מקצועי לא יודע רק כיצד לגזום אלא יודע מתי לגזום, והאם בכלל מותר לו לגזום. העצים הם לא נחלתם הבלעדית של הבעלים שלהם, כאשר כריתת עצים מחייבת אישור מטעם משרד החקלאות. כדי לגזום עצים יש צורך בהבנה של הצורך בגיזום, דבר שכל גוזם עצים יידע לבצע, יחד עם מטרות הגיזום ביחס למה שהלקוח דורש.
  • גם אם מטרת הגיזום ברורה לאדם מסוים זה לא אומר שהוא יידע כיצד ליישם זאת בפועל. גיזום עצים מקצועי מבין את כל הנתונים לגבי העץ, הוא מתרשם ממנו בפרטנות ורק לאחר מכן מיישם את תכנית הגיזום שתכנן בראשו. כך הוא יודע בשיקול דעת מדויק איזה ענף כדאי לגזום ואיזה לא לפי הצורך.

גיזום לצרכי בטיחות

גיזום עצים מקצועי הכרחי כאשר מדובר בגיזום לצרכי בטיחות. ברגע שיש ענפים מסוכנים שעלולים לקרוס בכל רגע אי אפשר לסמוך על גיזום חובבני שכן יש סכנה ברורה לחיי אדם. כמו כן, ברגע שמדובר בגיזום בגובה נדרש ציוד הרמה ועבודה בגובה שלא כל אחד יכול לבצע לפי החוק, אפילו אם הוסמך לכך בתחום אחר והגיזום הוא תחביבו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *