עיצוב עצים צעירים

עיצוב עצים צעירים
עיצוב עצים צעירים
עיצוב עצים צעירים

עיצוב עצים על ידי גיזום נכון היא משימה לא פשוטה בכלל. היא דורשת סבלנות, עבודה מדויקת עם ציוד גיזום וכמובן דייקנות ללא פשרות. עיצוב עצים צעירים היא משימה שמצריכה מכם הבנה עמוקה וזה הזמן להבין כמה כללים חשובים לגביה.

למה לעצב את העץ הצעיר?

גיזום עצים מתבצע למגוון מטרות כאשר רוב הגיזומים מתבצעים כדי לספק יותר פירות מעץ מסוים. עם זאת, במגזר הפרטי מה שמעניים במיוחד הוא הגיזום שנועד למטרות נוי כאשר כל אחד ישמח לשדרוג הגינה שלו על ידי עץ מעוצב. את העץ הצעיר יש לעצב בצורה מדויקת לפי צרכי העתיד כאשר כל ענף שתסירו או לא תסירו יהיה משמעותי לגבי העתיד. מצד אחד גיזום ענף יוביל לפינוי מקום לעוד ענפים אך מצד שני אי אפשר להמתין במחשבה שהגיזום יתאפשר בעתיד, כיוון שבזמן הגדילה שלו הוא יפריע לענפים אחרים ויקבע ורה אחרת לעץ.

איך לעצב עץ צעיר?

  • עיצוב עץ צעיר צריך להתבצע תחילה תוך הבנת עקרונות הגיזום הנכון לשמירה על בריאות העץ. לא כל דבר יהיה בר השגה כיוון שאם תגזמו את העץ במרווחים לא נכונים ייתכן שהענפים יהיו מדוללים למדי או שיתקעו אחד בשני וישברו. מומלץ להשאיר מרווחים מספקים של לפחות 60 סנטימטרים מענף לענף.
  • לפני שאתם מחליטים איזה ענף לגזום ואיזה לא, אל תשכחו שלא תמיד הבחירה תהיה כל כך רחבה. ייתכן כי יש ענפים שיהיו במקום המושלם לפי הכיוון שתרצו שיגדלו אך הענפים הללו יהיו הרוסים או חולים. תמיד תשאירו את הענפים הכי בריאים.
  • יש ענפי שלד שיכתיבו את כיוון התפרחת. תבחנו אותם בקפידה ואם צריך תוכלו להשתמש גם באמצעים טכניים שיכוונו אותם למקום הנכון, כמו ברזלים או קרשים נוספים.

מי יכול לעצב את העץ?

יכול להיות שאתם אלו ששתלתם את העץ ואתם מעוניינים להשלים את כל המשימה לבדכם, אך חשוב לזכור שגיזום עצים למטרות נוי שונה לחלוטין מגיזום עצים למטרות אחרות. גיזום זה חייב להיות מדויק ומנוסה ולכן יש בפניכם שתי אפשרויות. הראשונה, לפנות לגוזם עצים מקצועי שיעזור לכם במשימה, אמנם זה יכול לעלות לכם כמה מאות שקלים אך זה יהיה שווה את ההשקעה. האפשרות השנייה היא להתעמק בנושא, ללמוד אותו לפרטי פרטים וכמובן לרכוש ציוד גיזום מקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *