קורס גיזום עצים

קורס גיזום עצים
קורס גיזום עצים

אחד המקצועות הכי מעניינים שיש הוא גיזום עצים. אין ספק כי מדובר על פעולה לא פשוטה בכלל שיכולה להיות גם מאמצת מנטלית וגם מאמצת פיזית, אם כי התוצר הסופי מביא לסיפוק אדיר. לימוד גיזום עצים יכול להיות מעניין ביותר לאנשים רבים גם אם אינם קשורים לעולם הצומח והגינון וזה הזמן להבין מה הוא כולל ולמי זה מתאים.

לעבוד עם מגוון רחב של כלים

גיזום עצים היא פעולה מאוד מורכבת שיכולה להתבצע עם כלים רבים ומסוכנים. מעבר למזמרות שאנשים בעלי גינות מכירים, יש צורך לעבור עם מסורים ומגזמות חשמליות גדולות יותר שיכולות להיות מאוד מסוכנות. תחום גיזום העצים מורכב מאוד ומעבר לפעולה הפיזית של הגיזום, נדרשת הבנה מעמיקה של צרכי הגיזום והמטרה הסופית שהוא אמור להשיג. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על לימוד גיזום עצים ובין היתר הנושאים שנלמדים בו.

לימודי גיזום עצים: הנושאים הרבים שיוצרים גיזום מושלם

  • במהלך לימודי גיזום עצים התלמידים ילמדו על המגוון הרחב של הכלים ומתי נכון יהיה להשתמש בהם. לא בכל כלי צריך להשתמש כל הזמן כיוון שיש גיזום עדין, יש גיזום מאסיבי יותר וכן הלאה.
  • יש צורך ללמוד על הפיזיולוגיה של הגיזום ועל עולם הצומח וסוגי העצים השונים שדורשים גיזומים שונים גם לפי המבנה שלהם, גם לפי תכונות העץ וגם לפי הצורך.
  • בקורס נלמדת עבודה בגובה. עבודה בגובה היא אחד מהפרמטרים החשובים ביותר בקורס גיזום עצים שכן חלק ניכר מהעבודה מתבצע על סולמות ולעתים גם בסנפלינג ממנוף.
  • ניהול סיכונים הוא עוד אחד מהנושאים החשובים שנלמדים בקורס, בכל מה שקשור לכריתת עצים וגיזום ענפים שעלולים להיות פגיעים ולגרום לנזק רב לסביבה.
  • גיזום עצים צעירים ומבוגרים לא יהיה אותו הדבר ואת ההבדלים כל גוזם צריך להכיר.
  • גיזום שורשים וכריתתם במגוון שיטות אחרות כולל שימוש בכימיקלים וחומרים שונים.

למי הלימודים מתאימים?

לא כל אחד יכול היות גוזם עצים טוב, כיוון שהעבודה דורשת תכונות אופי מורכבות. מצד אחד יש צורך לדעת לעבוד בצורה טכנית עם מגוון רחב של כלים, יש צורך להבין  את הזוויות הנכונות לגיזום במתארים שמשתנים מאוד זה מזה וכמובן חשוב לדעת להקשיב לצרכי הלקוח וליישם זאת בגיזום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *